.

Menu główne

Modernizacja i adaptacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu na cele społeczne

Czcionka:

Po sukcesie jakim okazał się remont biblioteki w Pogwizdowie podjęto decyzje o wszczęciu działań zmierzających do przeprowadzenia remontu biblioteki centralnej w Hażlachu. Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych oraz ustaleniach Rady Gminy postanowiono rozbudować budynek i zmienić częściowo jego przeznaczenie. Biblioteka która wcześniej zajmowała tylko część kondygnacji, zajmować będzie całe piętro. Instytucja wzbogaci się o salę multimedialną przystosowaną do zajęć dla grup zorganizowanych, oraz infrastrukturę biurową. Nowa wypożyczalnia będzie otwarta, jasna i przestronna z wydzielonym kącikiem dziecięcym oraz stanowiskami komputerowymi. Budynek wyposażony zostanie w windę oraz podjazdy dla niepełnosprawnych. Nowością są aż dwie sale od organizacji przyjęć. Sala duża (na 100 osób) wyposażona w nowoczesny sprzęt do prowadzenia prezentacji, posiadająca zupełnie nowe zaplecze kuchenne. Sala mała (50 osób) jest świetną alternatywa do organizacji mniejszych spotkań. Na drugim piętrze budynku dostępne będą sale przeznaczone do powadzenia warsztatów i zajęć w ramach CUS. W nowym budynku na nowo został rozwiązany problem dostępu do węzła sanitarnego podczas imprez plenerowych organizowanych pod przylegająca do budynku wiatą. Pomyślane zostały w taki sposób aby dostęp z zewnątrz był ułatwiony. Dodatkowo na poddaszu ustytowana będzie sala ekspozycyjna do organizacji wystaw. Zmodernizowane zostanie również otoczenie budynku gdzie powstanie nowy parking. Wszystkie etapy zadania: Modernizacja i adaptacja Budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu na cele społeczne zostaną zrealizowane w okresie od 31 sierpnia 2018 roku do 31grudnia 2020 roku a kwota dofinansowania wyniesie 1 218 529, 62 złotych.

Dziś w Cieszynie:

Cytat

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..."

Cornelia Funke