Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uwaga !

Biblioteka Publiczna w Pogwizdowie zaprasza na spotkania klubu malucha w każdy wtorek o godzinie 17:00

Menu główne

e-Mocni w naszej gminie

Utworzono dnia 12.12.2017
Czcionka:

Za nami pierwsze cykle szkoleniowe z projektu "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" realizowanego przez partnerstwo, w którego skład wchodzą: Fundacja Aktywizacja, Fundacja Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Organizacje te zaprosiły do współpracy ponad 100 gmin z całej Polski, w tym również naszą.

Pierwsze szkolenia w naszej gminie w sołectwach Kończyce Wielkie, Zamarski oraz Pogwizdów rozpoczęły się już w sierpniu b.r. Do grudnia nasi kursanci zostali przeszkoleni z następujących obszarów tematycznych:

- Pierwsze kroki z komputerem

- Zakładam skrzynkę mailową

- Portale społecznościowe na przykładzie Facebooka

- Zarządzanie swoją prywatnością w sieci

- Oferta kulturalna w internecie

- Zakupy przez internet. Jak płacić za zakupy w internecie

- Jak kupować taniej

- Obsługa e-konta

- Gdzie się leczyć

- Jak wyjechać do sanatorium

Nadal prowadzone są szkolenia z niektórymi grupami.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do tworzenia nowych grup szkoleniowych i podwyższania swych umiejętności w zakresie obsługi komputera. Osoby prowadzące są otwarte na Państwa propozycje. Już sama atmosfera panująca na szkoleniach zachęca uczestników do wymiany swych doświadczeń.

Bliższe informacje na temat organizacji, zapisów i przebiegu szkoleń można uzyskać w każdej placówce bibliotecznej na terenie naszej gminy oraz pod nr tel.: 33 8568 360.

Wszystkim osobą, które do tej pory wzięły udział w projekcie serdecznie dziękujemy a pozostałych mieszkańców naszej gminy serdecznie zapraszamy do zasilenia naszej grupy e-Mocnych.

Serdecznie zapraszamy.

 

e-Mocni

Utworzono dnia 12.12.2017, 12:59

Pogoda

Dziś w Cieszynie:

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

"Nigdy nie byłem w miejscu, w którym natura jest tak życzliwa człowiekowi. Bo było w nim wszystko jednocześnie - i słońce, i chłodzący wiatr, i jasność powietrza, i srebro morza. Może dlatego,że tyle się o nim naczytałem, wydało mi sie takie znajome. W jego gładkich falach była pogoda, pokój i coś jak zaproszenie do podrózy i poznania. Miało się ochotę dosiąść do tych dwóch rybaków, którzy wyruszając na połów, właśnie odbijali od brzegów". 

Ryszard Kapuściński

"Podróże z Herodotem"

 

Imieniny